Spotkanie z dyrektorem SP ZOZ Arturem Skórą

Spotkanie z dyrektorem SP ZOZ Arturem Skórą

Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz Wicestarosta Marek Renik odbyli spotkanie z dyrektorem SP ZOZ Arturem Skórą. Tematem przewodnim była modernizacja placówek medycznych – Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej w Węgrowie oraz Szpitala Powiatowego, a także utworzenia publicznej apteki.

W związku z brakiem porozumienia z właścicielami węgrowskich aptek, którzy do tej pory zgodzili się na świadczenie jedynie pojedynczych dyżurów nocnych i świątecznych, Starostowie wspólnie z Dyrektorem Skórą rozważają utworzenie publicznej apteki przy jednej z placówek medycznych w Węgrowie.

Publiczna apteka działałaby zgodnie z obowiązującymi przepisami świadcząc usługi nocne i świąteczne. Obecnie trwają konsultacje dotyczące wybrania najlepszej lokalizacji.