Śp. Marian Dzięcioł patronem hali w Łochowie

Śp. Marian Dzięcioł patronem hali w Łochowie

W ubiegłą niedzielę, 30 października 2016 r. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk uczestniczył w  uroczystości nadania imienia hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. Patronem obiektu został Śp. Marian Dzięcioł, długoletni burmistrz Łochowa. Uroczystość odbyła się w pierwszą rocznicę śmierci burmistrza a rozpoczęła ją uroczysta mszą św. koncelebrowana przez Ks. Bp. Tadeusza Pikusa. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali żona i synowie Mariana Dzięcioła. Następnie zgromadzeni zebrali się na hali sportowej, gdzie mogli wysłuchać wspomnień a także zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez łochowskich uczniów a także zespół bandurzystek z Ukrainy.

Śp. Mariana Dzięcioła wspominali: Ks. Bp. Tadeusz Pikus, Władysław Kosiniak-Kamysz – poseł na Sejm RP i prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Wiesław Roboszuk Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego,  Ewa Orzełowska Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski, Robert Gołaszewski Burmistrz Łochowa, Sylwia Tryc Zastępca wójta gminy Stoczek, Piotr Dragon, Krzysztof Borkowski, Andrzej Grądzki, Komandor Andrzej Koziołowski oraz Andrzej Suchenek dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie. W imieniu rodziny zebranym podziękował syn Śp. Burmistrza - Szymon Dzięcioł.

Marian Dzięcioł przez 23 lata pełnił funkcję burmistrza Łochowa, do końca będąc promotorem swego regionu. „Cześć Twojej pamięci Marianie” – wspominał swojego przyjaciela Starosta Krzysztof Fedorczyk.

Tablica pamiątkowa (galeria: 2)
Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie (galeria: 13)
Występ zespołu bandurzystek z Ukrainy (galeria: 14)
Wspomnienia o Śp. burmistrzu - Andrzej Suchenek Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie (galeria: 16)