Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie na przebudowę drogi powiatowej nr 4229W - Al. Siedlecka w Węgrowie

Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 4 500 000,00 zł na realizację zadania pn. "Poprawa bezpieczeństwa oraz usprawnienie ruchu drogowego poprzez modernizację dróg powiatowych na terenach popegeerowskich". Symboliczny czek na realizację inwestycji odebrał Wicestarosta Węgrowski Marek Renik.

W ramach otrzymanych środków zostanie przebudowa droga powiatowa nr 4229W – Al. Siedlecka w Węgrowie na odcinku ok. 700 mb w zakresie:

- przebudowy jezdni z betonu asfaltowego szerokości 6,0 m;

- wykonania poboczy szerokości 1,0 m;

- przebudowy istniejących zjazdów.

Szacunkowa wartość 4 592 000,00 zł, z czego:

- środki Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 4 500 000,00 zł

- środki własne Beneficjenta zadania – 92 000,00 zł.