Powiat po froncie burzowym

Powiat po froncie burzowym

29 czerwca 2017 roku przez teren Powiatu Węgrowskiego przeszedł front burzowy, który dokonał wielu szkód na terenie Węgrowa, Gminy Liw, Gminy Stoczek, Gminy Miedzna, Gminy Sadowne oraz Gminy Grębków. W sumie zarejestrowano ponad 120 zgłoszeń szkód w budynkach mieszkalnych (w tym zerwane dachy), rolniczych oraz połamanych drzew w pasach drogowych. W związku z powyższym Krzysztof Fedorczyk – Starosta Węgrowski na spotkaniu z Jarosławem Soszyńskim Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej wyraził podziękowanie oraz uznanie dla Strażaków PSP oraz wszystkich jednostek OSP z terenu Powiatu Węgrowskiego zaangażowanych do usuwania skutków nawałnicy.