Podpisano umowy na stypendia medyczne

Podpisano umowy na stypendia medyczne

29 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Węgrowie studentki uczelni medycznych podpisały umowy na stypendium medyczne przyznane na rok 2023/2024 przez Zarządu Powiatu Węgrowskiego. W spotkaniu z przyszłymi lekarzami stażystami SPZOZ w Węgrowie uczestniczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot, Artur Lis i Włodzimierz Miszczak.

Realizując postanowienia zawarte w uchwale Nr XIII/101/2019 Rady Powiatu Węgrowskiego z dnia 19 września 2019 r. w sprawie stypendiów dla studentów uczelni medycznych o kierunku lekarskim Zarząd Powiatu Węgrowskiego na posiedzeniu w dniu 27.06.2023 r. podjął decyzję o przyznaniu stypendium na rok akademicki 2023/2024.

Stypendia w wysokości 2200 zł brutto miesięcznie wypłacane będą w okresie październik’2023 – wrzesień’2024.  Otrzymały je studentki Wydziału Lekarskiego UM w Lublinie i UM w Łodzi: Panie Dominika Oleksiejuk i Oliwia Landzberg, które złożyły wnioski w terminie ogłoszonym w naborze i spełniły wymogi określone w wyżej wymienionej uchwale.

Stypendia, po uzyskaniu pozytywnej opinii Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie, zostały przyznane w zamian za zobowiązanie do odbycia stażu podyplomowego i podjęcia zatrudnienia w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Węgrowie na czas nie krótszy niż okres pobierania stypendium.