Podpisanie umowy na rozbudowę dróg powiatowych: nr 4209W Jerzyska - Ogrodniki – Grabowiec i nr 4244W Wierzbno – Karczewiec

Dnia 22 marca br. w Łosiewicach gm. Łochów miało miejsce podpisanie umowy na rozbudowę dwóch odcinków dróg powiatowych: drogi  powiatowej nr 4209W Jerzyska - Ogrodniki – Grabowiec oraz drogi powiatowej nr 4244W Wierzbno – Karczewiec.

Na terenie Gminy Łochów rozbudowany zostanie odcinek o długości 1270 mb drogi powiatowej nr 4209W Jerzyska - Ogrodniki – Grabowiec. Drugi odcinek przewidziany do realizacji znajduje się na terenie Gminy Wierzbno i dotyczy 740 mb drogi powiatowej nr 4244W Wierzbno – Karczewiec.

W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Węgrowski – Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski – Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu – Artur Lis, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu – Brygida Górniaczyk, Burmistrz miasta Łochów – Robert Gołaszewski i z-ca Burmistrza Małgorzata Łotarska, Dyrektor ZSP Sadowne i Przewodniczący Rady Gminy Łochów – Sławomir Ryszawa, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek, przedstawiciele wykonawcy i okoliczni mieszkańcy.

Prace do zrealizowania na drodze nr 4209W Jerzyska - Ogrodniki – Grabowiec to m.in.:

• roboty pomiarowe,
  • karczowanie drzew i wycinka krzaków,
  • odhumusowanie,
  • roboty rozbiórkowe,
  • roboty ziemne,
  • wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, zjazdów, chodników, miejsc postojowych,
  • wykonanie pobocza z kruszywa,
  • wykonanie odwodnienia jezdni,
  • montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
  • wykonanie oznakowanie pionowego i poziomego,
  • roboty wykończeniowe,
  • wykonanie kanalizacji deszczowej,
  • roboty montażowe.

Wartość powyższych robót na drodze powiatowej nr 4209W opiewa na kwotę 6 593 111,52 zł.

Prace do zrealizowania na drodze nr 4244W Wierzbno – Karczewiec to m.in.:

• roboty pomiarowe,
  • karczowanie drzew i wycinka krzaków,
  • odhumusowanie,
  • roboty rozbiórkowe,
  • roboty ziemne,
  • wykonanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni jezdni i zjazdów,
  • wykonanie pobocza z kruszywa,
  • wykonanie pobocza chłonnego,
  • wykonanie odwodnienia jezdni,
  • montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
  • wykonanie oznakowanie pionowego i poziomego,
  • roboty wykończeniowe,
  • budowa kanału technologicznego.

Wartość powyższych robót na drodze powiatowej nr 4244W opiewa na kwotę 2 756 434,16 zł.

Łączna wartość robót budowlanych wynosi 9 349 545,68 zł.

Wykonawcą zadania będzie GRUPA MARTIN Sp. z o.o., Aleja Łochowska 65, 07-130 Łochów.

Zadanie realizowane jest przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja ósma.

Całkowita wartość zadania 9 431 955,68 zł, w tym:

• środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - 8 882 068,40 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego - 274 943,65 zł
  • środki z budżetu Gminy Łochów - 193 884,72 zł