Podpisanie umowy na remont drogi powiatowej nr 4212W w miejscowości Stare Lipki

Podpisanie umowy na remont drogi powiatowej nr 4212W w miejscowości Stare Lipki

Dziś, w Starostwie Powiatowym w Węgrowie podpisano umowę na  przebudowę kolejnego odcinka drogowego w gminie Stoczek. W ramach zadania wyremontowany zostanie odcinek o długości 1300 mb drogi powiatowej nr 4212W Stoczek - Kołodziąż w miejscowości Stare Lipki.  Wykonanie zadania planowane jest w terminie do 28 września 2024 r.

W wydarzeniu uczestniczyli:  Poseł na Sejm Maria Koc, Senator Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik i przedstawiciel wykonawcy.

Prace do zrealizowania w ramach zadania:

• remont nawierzchni jezdni o szerokości 5,0 m na całej długości przedmiotowego odcinka tj. 1 300 mb,
  • odcinkowa naprawa podbudowy w obrębie krawędzi jezdni, odcinek ok. 300 mb,
  • wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa łamanego 0,31/5 mm,
  • uzupełnienie zjazdów nieutwardzonych kruszywem łamanym, na zjazdach utwardzonych przewiduje się niwelację wysokości za pomocą masy mineralno-asfaltowej,
  • regulacja wysokościowa pokryw studzienek kanalizacji sanitarnej,
  • regulacja wysokościowa obudów zaworów wodociągowych,
  • korekta i wymiana znaków w ramach uzupełnienia oznakowania pionowego.

Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.,ul. Kolejowa 28, 05-300 Mińsk Mazowiecki.

Całkowita wartość zadania: 953 125,81 zł, w tym:

• środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 762 500,64 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 60 625,17 zł
  • środki z budżetu Gminy Stoczek – 130 000,00 zł

Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.