Podpisanie umowy na budowę windy i podjazdu dla niepełnosprawnych w budynku przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 23

Dnia 19 kwietnia br. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, odbyło się podpisanie umowy na budowę windy i podjazdu dla niepełnosprawnych w budynku przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 23.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz przedstawiciel wykonawcy.

Prace do zrealizowania w ramach zadania:

• Rozbudowa budynku o budowę szybu windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych.
  • Rozbudowa budynku o hol wejściowy/wiatrołap oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych, dostawę i montaż poręczy systemowych ze stali nierdzewnej na ścianach na zewnątrz budynku. Roboty budowlane obejmują też m.in. roboty rozbiórkowe, wykonanie posadzek, wykonanie tynków i okładzin, montaż stolarki drzwiowej i okiennej, wykonanie elewacji, budowę schodów zewnętrznych wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych.
  • Wyrównanie i wykonanie posadzek antypoślizgowych materiałów, przy wyjściu z windy na każdej z trzech kondygnacji budynku.
  • Dostawa dźwigu windowego wraz z kompletną szafą sterowniczą umożliwiającą bezpieczne i całościowe sterowanie windą oraz ogrzewaniem i wentylacją szybu windowego.

Koszt wynosi: 541 539,69 zł, z czego 433 231,74 zł pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wykonawcą robót jest firma PBK Jacek Księżopolski ul. Ks. Bosco 39,  08 – 300 Sokołów Podlaski.