Podlaska Wigilia Wielokulturowa

Podlaska Wigilia Wielokulturowa

W ostatnich dniach starego roku, w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbyła się PODLASKA WIGILIA WIELOKULTUROWA.

Salę Wirydarz 30 grudnia 2023r. odwiedzili samorządowcy, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Węgrowskiego a także mieszkańcy Węgrowa.

Podczas świątecznego spotkania odbył się koncert tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu następujących zespołów: Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, Zespołu „Gwizdalanki” i Zespołu „Miedzenianki”. W wydarzeniu uczestniczyli Podlascy Kolędnicy z Gwiazdą. Biorący udział w Podlaskiej Wigilii Wielokultirowej mieli okazję wysłuchać imponującego pokazu gry na ligawce i posmakować tradycyjnych podlaskich potraw wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zającu. Lokalna twórczyni ludowa Pani Małgorzata Pepłowska przygotowała wystawę podlaskich wycinanek z opłatka  a w świat tradycji ludowej przeniosła zgromadzonych na spotkaniu podlaska gawęda o dawnych zwyczajach i tradycjach wigilijnych i bożonarodzeniowych.

Organizatorami wydarzenia byli: Ks. Dr Romuald Kosk proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, Maria Koc – Poseł na Sejm RP i Wiceprezes Stowarzyszenia Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur i Ewa Besztak – Starosta Węgrowski.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze Środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.