Syreny alarmowe w dniu 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Syreny alarmowe w dniu 1 sierpnia - rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia br., o godz. 17.00, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie Powiatu Węgrowskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci bohaterskich żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz mieszkańców stolicy, poległych i zamordowanych w czasie Powstania.

Syreny alarmowe będą uruchomione przez 1 minutę i będa emitować dźwięk ciągły.

Dzwięk syren emitowany w rocznicę godziny „W" oraz zatrzymujący się w geście hołdu ludzie na ulicach polskich miast i wsi wpisują się na stałe w symbolikę obchodów rocznicowych Powstania Warszawskiego na terenie całego kraju.