Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie i Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim dla młodzieży gimnazjalnej, który odbędzie się 17 marca 2016 r. o godz. 10.00 w siedzibie szkoły w Łochowie, ul. Wyspiańskiego 18.

Konkurs poświęcony jest twórczości Cypriana Kamila Norwida w 195. rocznicę urodzin Poety. Każdy uczestnik recytuje dwa utwory: jeden - Norwida, drugi - innego autora, powiązane ze sobą motywem lub wątkiem, zbliżoną wymową, konceptem, poetyką, bezpośrednim nawiązaniem treściowym itp. Laureaci konkursu otrzymają wartościowe nagrody książkowe i rzeczowe. Przewidujemy przyznanie wyróżnień. Wszyscy recytatorzy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Wszyscy obserwatorzy obecni na całym konkursie wybiorą w tajnym głosowaniu recytatorkę lub recytatora, która/y otrzyma Nagrodę Publiczności.

Prosimy o nadsyłanie do 8 marca br. zgłoszeń do konkursu z podaniem repertuaru oraz danych uczestnika i jego nauczyciela (instruktora). Prosimy także o podanie liczby uczniów - kibiców, którzy będą towarzyszyć uczestnikom, abyśmy mogli przygotować dla wszystkich poczęstunek w porze obiadowej. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia jest zamieszczony na stronie www.liceumlochow.pl w zakładce „Aktualności". Zgłoszenia można wysyłać elektronicznie na adres: jszeja@pro.onet.pl lub faksem pod nr 256751123.