Apel Starosty

Apel Starosty

W związku z panującymi w ostatnim czasie niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na terenie powiatu/wysokie temperatury/, ze szczególnym uwzględnieniem warunków hydrologicznych/brak opadów/-dochodzi do znacznego obniżenia poziomu wód zarówno gruntowych oraz w mniejszym stopniu głębinowych. Przyczynia się to do zaniku wody w studniach, spadku ciśnienia lub okresowego jej braku w wodociągach a tym samym powoduje problemy w zaopatrywaniu mieszkańców w wodę pitną oraz trudności przy pojeniu zwierząt.

Dlatego też zwracam się z apelem do mieszkańców gmin i miast naszego powiatu, w których występują okresowe braki wody spowodowane suszą – o racjonalne korzystanie z jej zasobów. Dotyczy to głównie ograniczenia lub całkowitego zaprzestania używania wody pitnej do podlewania ogródków przydomowych, trawników, uzupełniania basenów, oczek wodnych, mycia pojazdów, sprzętu rolniczego itp.

Jednocześnie proszę wszystkich odbiorców wody, zarówno osoby indywidualne jak również właścicieli czy zarządców budynków firm i instytucji o przeprowadzenie sprawdzenia szczelności instalacji i ewentualne usunięcie wycieków wody.

Starosta Węgrowski

Krzysztof Fedorczyk