Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie była organizatorem obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które odbyły sie 5 kwietnia na Rynku Mariackim w Węgrowie. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

Kolorem symbolizującym autyzm jest NIEBIESKI, kolor nadziei, dlatego też po raz kolejny wegrowski rynek zapełnił się uczestnikami wydarzenia w strojach i z akcentami koloru niebieskiego.

Wspólnie ze społecznością SOSzW w Węgrowie na czele z Panią dyrektor Hanną Kasperowicz,  w happeningu uczestniczyli także: Poseł Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Wicestarosta Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i z-ca Burmistrza Halina Ulińska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie Beata Gashi a także dzieci i opiekunowie z węgrowskich żłobków i przedszkoli. Nie zabrakło także młodzieży ze szkół i placówek oświatowych z terenu powiatu węgrowskiego.