Obchody 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Obchody 43. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

Przedstawiciele lokalnych samorządów i węgrowskiego środowiska Solidarności uczcili 43. rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Dziś, o godzinie 12.00 przy węgrowskim pomniku "Solidarności" zawyły syreny, które były symbolem uczczenia historycznych wydarzeń związanych z podpisaniem porozumień sierpniowych 1980 r. Uroczystość poprowadził przedstawiciel NSZZ "Solidarność" Pan Piotr Szuliński. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego głos zabrał Marek Królak. Następnie poszczególne delegacje przystąpiły do złożenia kwiatów. Hołd "Solidarności" oddali: Poseł na Sejm RP Maciej Górski, w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Ewa Besztak i  Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz, delegacja miasta Węgrowa: Burmistrz Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miasta Beata Gashi i Wiceprzewodnicząca Rady Jolanta Roguska, delegacja Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Internowanych i Represjonowanych, delegacja Klubu Radnych PiS Andrzej Grabek i Tomasz Staręga oraz delegacja NSZZ „Solidarność”.

Dalsze uroczystości zaplanowano na 3 września. Wtedy to o godzinie 16.00 w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji NSZZ „Solidarność” i Ojczyzny.