Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem otrzymało dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”

Zespół powołany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty do oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”, określonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 września 2021 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 1675) dokonał oceny wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach ww. programu. Na podstawie dokonanej oceny Mazowiecki Kurator Oświaty podjął decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego Powiatowi Węgrowskiemu na kwotę 4.000 zł.

Szkołą, która otrzymała dofinansowanie zadania z budżetu państwa jest Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem.

Celem programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.