Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego

W powiecie ostrołęckim w dniach 7-8 września 2017r. odbył się Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego. Spotkanie rozpoczęło się wizytą na strzelnicy w miejscowości Kadzidło, gdzie odbyły się zawody strzeleckie o puchar Wojewody Mazowieckiego. Zostało także przeprowadzone szkolenie z zarządzania kryzysowego z udziałem Komendanta WKU w Ciechanowie ppłk mgr inż. Krzysztofa Futymy, Komendanta WKU w Ostrołęce ppłk mgr Krzysztofa Gemzy, które przeprowadził dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Andrzej Wasielewski wraz z zastępcą ppłk Dariuszem Rewakiem. Drugą część spotkania rozpoczął gospodarz Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, który omówił i zaprezentował walory ziemi ostrołęckiej. Następnie swój panel przedstawił Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, który mówił m.in. o współpracy i koordynacji działań między Wojewodą, a jednostkami samorządu terytorialnego w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowych. Finansowanie inspekcji zespolonych na poziomie powiatów to temat, który zreferował Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś. Na zaproszenie Przewodniczącego Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Fedorczyka w spotkaniu udział wziął: kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Marcin Grabowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Karol Krawczyk, zastępca dyrektora Biura Wojewody Alicja Walecka, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Artur Pozorek oraz wiceprezydent Ostrołęki Grzegorz Płocha.