Etap powiatowy konkursu "Wyszkowskie dyktando"

Etap powiatowy konkursu "Wyszkowskie dyktando"

22 marca b.r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Węgrowie odbył się powiatowy etap Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie dyktando”.

W rozgrywkach międzyszkolnych udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu węgrowskiego: I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie, ZSP im. J. Kochanowskiego w Węgrowie, ZSP w Łochowie oraz ZSP w Sadownem.

Etap powiatowy, zorganizowany przez I LO w Węgrowie, wyłonił 5-osobową grupę laureatów, która weźmie udział w finale konkursu w Wyszkowie. Są to: Klaudia Skibińska z I LO w Węgrowie, Justyna Jaczewska z I LO w Węgrowie, Piotr Kozioł z ZSP w Łochowie, Klaudia Rostek z ZSP w Sadownem i Dominika Miszczuk z ZSP w Łochowie.

Obecna na rozpoczęciu konkursu Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła, jak ważna w życiu jest umiejętność pisania poprawnych ortograficznie tekstów. Życzyła uczestnikom bezbłędnych prac.

Lauraci i biorący udział w eliminacjach otrzymali dyplomy i  nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie.