Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowymj w Węgrowie (galeria: 1)

7 marca br., z okazji Dnia Kobiet, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie spotkanie zatytułowane „ Wkład kobiet w rozwój Powiatu Węgrowskiego”.

Na spotkanie przybyły kobiety pełniące odpowiedzialne funkcje w różnych placówkach z terenu Powiatu Węgrowskiego. Na wstępie, Starosta Węgrowski- p. Krzysztof Fedorczyk- złożył wszystkim zaproszonym Paniom najserdeczniejsze życzenia, głównie pomyślności, zdrowia oraz sukcesów w podejmowaniu decyzji.

Zgodnie z tematem konferencji, Wicestarosta Węgrowski- Ewa Besztak, zaprezentowała sylwetki kilku najwybitniejszych kobiet, które poprzez swoją aktywną działalność w różnych dziedzinach, przyczyniły się do rozwoju Powiatu Węgrowskiego i wpisały się w jego chlubną historię. Wśród nich znalazły się m.in. pisarki, tj. Maria Konopnicka i Maria Dąbrowska, działaczki społeczne jak Maria Holder- Eggerowa i Helena Paderewska, artystki ludowe tj. s. Dominika Bujnowska i Czesława Rowicka, a także odważne i wykształcone nauczycielki jak Maria Sadzewiczowa oraz Jadwiga Mizerska. Wspomniano również o współczesnych kobietach związanych z ziemią węgrowska tj. Danuta Wałęsa, Barbara Wachowicz, Halina Rowicka czy Mariola Zenik.

Oprawę muzyczną spotkania zapewniła, utalentowana wokalnie, młodzież I LO im. A. Mickiewicza: Aleksandra Kosiorek, Joanna Wycech, Kamil Kocon i Aneta Mroczek.

Przy okazji spotkania, otwarta została także nowa wystawa w Powiatowej Galerii „Wiano”, zatytułowana „Kobiecym okiem”. Zagościły w niej tym razem fotografie i obrazy uczennic I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie: Anny Trojanowskiej, Aleksandry Żelazowskiej, Adrianny Patoki i Anny Mudant.

Zapraszamy do odwiedzania galerii w sali konferencyjnej Węgrowskiego Starostwa, w godzinach pracy urzędu.

Obrazy A. Trojanowskiej- uczennicy I LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie (galeria: 2)
Autorki wystawy (galeria: 3)
Występ K. Kocona- ucznia I LO. im. A. Mickiewicza w Węgrowie (galeria: 4)
Wystawa fotografii w Galerii " Wiano" (galeria: 5)