XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 1)

13 kwietnia 2016 roku w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyła się XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego.

Rada podjęła uchwały w  sprawach:

- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2016-2035;

- zmian w budżecie powiatu na 2016;

- zmian w Programie współpracy Powiatu Węgrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności organizacji pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok;

- wyrażenia zgody na zawarcie z gminą Korytnica umowy partnerskiej w celu realizacji i współfinansowania projektu pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2247W (granica powiatu)-Wierzbno-Roguszyn-Korytnica-Paplin” w ramach Regionalnej Inwestycji Terytorialnej pn. „Utworzenie Zintegrowanego Wielofunkcyjnego Węzła miasta i subregionu siedleckiego”, Regionalnego Instrumentu Terytorialnego PRO WM 2014-2020;

- nadania tytułu honorowego „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego” dla:

Krzysztofa Filipka - właściciela Fabryki Mebli „FILIPEK”, która zatrudnia obecnie ponad 190 pracowników. W 2016 roku firma będzie obchodziła 25-lecie działalności.

Dariusza Niszcza - właściciela firmy ML MEBLE, która zatrudnia obecnie ponad 180 pracowników i jest bardzo aktywna na lokalnym rynku pracy. W 2016 roku firma będzie obchodziła 20-lecie dzialalności.

- określenia zadań  powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych przyjętych do realizacji w 2016 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji  Osób Niepełnosprawnych;

- zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego  Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie;

- zatwierdzenia sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie za 2015 rok i przeznaczenia zysku brutto.

Rada Powiatu oceniła działalność  Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie w roku 2015. Przyjęła także sprawozdanie z działalności PCPR w Węgrowie w 2015 roku oraz program działań i zestawienie potrzeb w zakresie pomocy społecznej, systemu pieczy zastępczej i rehabilitacji społecznej na 2016 rok omawiając także zasoby pomocy społecznej za 2015 rok. Radni zapoznali się ze sprawozdaniem za rok 2015 z realizacji powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.

XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 2)
Zarząd Powiatu Węgroskiego. Od lewej: Członek Zarządu Andrzej Kruszewski, Członek Zarządu Paweł Stelmach, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Członek Zarządu Waldemar Miszczak (galeria: 3)
XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 4)
XV sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)