XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

... (galeria: 1)

W dniu 24 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie, obradowało Jury eliminacji powiatowych XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, w tym roku pod hasłem „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”.

Na eliminacje powiatowe wpłynęło 36 prac z terenu Powiatu Węgrowskiego z gmin: Liw, Miedzna, Stoczek, Wierzbno, Łochów. Członkowie Jury w składzie: Jarosław Soszyński, Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie- przewodniczący oraz członkowie Roman Postek- Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, Włodzimierz Cichocki- Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Katarzyna Korczak-Podinspektor w Wydziale Zarządzania Kryzysowego, dokonali oceny prac oraz wyłonili następujących zwycięzców w poszczególnych grupach:

I. grupa:- grupa młodsza:- 5-8 lat

1. Julia Wójcik- Szkoła Podstawowa w Stoczku
  2. Wiktoria Rydzewska- Szkoła Podstawowa w Stoczku
  3. Marcin Krasnodębski- Szkoła Podstawowa w Krypach

II. grupa- grupa średnia: 9-12 lat

1. Lena Marszał- Szkoła Podstawowa w Ostrówku

2. Aleksandra Mitkowska, Kinga Baronowska- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łochowie

3. Rafał Skrzypek- Szkoła Podstawowa w Ostrówku

III. grupa- grupa starsza: 13-16 lat

1. Małgorzata Karaśkiewicz- Publiczne Gimnazjum w Ostrówku
  2. Patrycja Oljasz- Publiczne Gimnazjum w Ostrówku
  3. Sylwia Skrzypek-Publiczne Gimnazjum w Ostrówku
  4. Wyróżnienie- Szymon Czarnecki- Samorządowa szkoła Podstawowa w Ruchnie

IV. grupa uczniowie niepełnosprawni

1. Julian Zdunek- Publiczne Gimnazjum w Ostrówku
  2. Bartłomiej Klimek- Szkoła Podstawowa w Ostrówku

Na eliminacje szczebla wojewódzkiego, zostaną wysłane prace które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych grupach.

Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że takie niebezpieczeństwo istnieje i można się przed nim ustrzec. Jest to też okazja do wypracowania już w młodości, właściwych postaw oraz świadomości zagrożenia. Propagowanie tej wiedzy może uratować w przyszłości życie i zdrowie najbliższych, dlatego też ważne jest uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.

W celu uhonorowania laureatów konkursu i ich opiekunów, w maju odbędzie się spotkanie, na którym zostaną wręczone atrakcyjne nagrody i upominki oraz dyplomy.

Tekst:

Włodzimierz Cichocki