Wizyta Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusza Pikusa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

Wizyta Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusza Pikusa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie

Wspólna fotografia przed budynkiem Starostwa z Jego Ekscelencją Ks. Bp prof. dr hab. Tadeuszem Pikusem i Ks. Dziekanem Leszkiem Gardzińskim (galeria: 1)

W dniu 11 maja 2016 r. Pracowników Starostwa Powiatowego w Węgrowie zaszczycił swoją obecnością  Ordynariusz Diecezji Drohiczyńskiej Jego Ekscelencja Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, któremu towarzyszyli również Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Węgrowie ks. Prałat Leszek Gardziński oraz Ks. Tomasz Szmurło Sekretarz Biskupa Drohiczyńskiego.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk serdecznie powitał dostojnego Gościa, wyrażając wielką radość ze spotkania.

Ksiądz Biskup zwrócił się do wszystkich pracowników, podkreślając jak wielką moc ma wiara. W swoim przemówieniu do zebranych Jego Ekscelencja przypominał, że w pracy na rzecz społeczeństwa najważniejsza jest walka o wspólne dobro oraz szacunek do innych ludzi. Zebrani byli zauroczeni osobowością Księdza Biskupa i jego poczuciem humoru.

Na zakończenie przemówienia Ks. Dziekan  Leszek Gardziński zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej modlitwy, która zakończyła się odśpiewaniem pięknej majowej pieśni „Chwalcie łąki umajone” a Ksiądz Biskup udzielił błogosławieństwa zebranym i ich rodzinom.

Starosta Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska dziękując za obecność i ciepłe słowa wręczyli Księdzu Biskupowi upominek w postaci pamiątkowego dzwonu, wyrażając nadzieję na kolejne wspólne spotkania.

Ksiądz Biskup podziękował zebranym za tak liczną obecność a następnie dokonał wpisu do Kroniki pamiątkowej Powiatu Węgrowskiego.

Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Zakończyło je wspólne pamiątkowe zdjęcie Księdza Biskupa z pracownikami przed budynkiem Starostwa.

Wystąpienie Jego Ekscelencji Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusza Pikusa (galeria: 2)
Wystąpienie Księdza Biskupa (galeria: 3)
Sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Węgrowie (galeria: 4)
Spotkanie z Księdzem Biskupem (galeria: 5)