Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela, Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 1)

Obchody związane z 225. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Węgrowie rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, koncelebrowaną przez ks. Dziekana Leszka Gardzińskiego. Na uroczystości przybyli: Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc, przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego, Samorządu Miasta Węgrowa, zgromadzeni goście, mieszkańcy Węgrowa. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce przy tablicy upamiętniającej uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Po wystąpieniu Burmistrza Krzysztofa Wyszogrodzkiego głos zabrała Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc. Następnie delegacje składały kwiaty pod tablicą. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę złożyli: Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe Samorządu Powiatu Węgrowskiego i jednostek powiatowych Policji, Straży Pożarnej, I LO. im. A. Mickiewicza w Węgrowie i ZSP im. J.Kochanowskiego w Węgrowie. Uroczystości zakończył  program artystyczny w Węgrowskim Ośrodku Kultury w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie.

Goście i organizatorzy. Od lewej: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicestarosta Halina Ulińska, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, ks. dz Leszek Gardziński, Wiceburmistrz Leszek Redosz (galeria: 2)
Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela, Wicestarosta Halina Ulińska. (galeria: 3)
Bazylika w Węgrowie. Msza w intencji Ojczyzny. (galeria: 4)
Akademia w Węgrowskim Ośrodku Kultury (galeria: 5)