Ogólnopolski Głos Profilaktyki

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

KPP Węgrów (galeria: 1)

14 czerwca 2014 roku Komenda Główna Policji organizuje na terenie całego kraju Ogólnopolski Głos Profilaktyki, która jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanym przez społeczność programu „Profilaktyka a Teatr”.

Na terenie powiatu węgrowskiego, działania te będą skupiać się w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Akcja ta ma na celu integrację obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego, wolności od uzależnień, przemocy, braku obojętności na drugiego człowieka – w partnerstwie z samorządem lokalnym, placówkami oświatowymi i kulturalnymi oraz jednostkami Policji.

Społeczność PaT proponuje przeprowadzenie interaktywnych działań profilaktycznych w tym samym czasie na terenie całego kraju w sposób atrakcyjny, dynamiczny i innowacyjny.

Program Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w zarysie przedstawia się następująco:

15.55 - odczytanie odezwy społeczności PaT

16.00 - społeczny zryw „Wolne serca”

16.01 - 16.05 - podziękowanie organizatorów i gospodarzy Głosu Profilaktyki za wspólny zryw „Wolnych serc” i zaproszenie do udziału w przygotowanym programie

16.05 - 17.00 - działania lokalne według możliwości (happeningi, sztuka ulicy, koncerty, pokazy/teren otwarty)

19.00 - 20.00 - twórcza profilaktyka (spektakle teatralne, musicale, filmy edukacyjno - profilaktyczne) /domy kultury, kina, szkoły/

20.00 - 21.00 - rozmowa o profilaktyce „Głos profilaktyki”.

Podmioty, którym bliska jest tematyka bezpieczeństwa publicznego i działania profilaktyczne z nim związane zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w proponowanych działaniach.

Koordynatorem działań jest st. sierż. Anna Maliszewska, tel. 25/792-12-45 lub 606-464-061.

W zał. odezwa społeczności Pat.