Nowe radiowozy Komendy Powiatowej Policji

Nowe radiowozy Komendy Powiatowej Policji

19 stycznia 2017 r. odbyła się uroczystość oddania do użytku pięciu nowych radiowozów Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie. W  spotkaniu wzięli udział: Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa Andrzej Suchenek, Wiceburmistrz Łochowa Małgorzata Łotarska, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, Ksiądz Dziekan Leszek Gardziński, Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula, Zastępca Komendanta nadkom. Andrzej Dziewulski, funkcjonariusze policji oraz pracownicy komendy. Zebranych powitał Komendant Andrzej Styrczula dziękując samorządom za finansowe wsparcie, które pozwoliło na zakup samochodów. „Dzięki nowym radiowozom praca policjantów będzie efektywniejsza, co przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców” – podkreślał Komendant. Na ręce Wicestarosty Haliny Ulińskiej wręczył podziękowanie za wsparcie i współpracę Staroście Węgrowskiemu Krzysztofowi Fedorczykowi.  Wręczył także podziękowania przedstawicielom samorządów lokalnych. Radiowozy zostały zakupione z funduszy samorządów w wysokości 160 tys. zł. i z funduszy Policji. Samorząd Powiatu Węgrowskiego w roku 2016 przekazał Komendzie Powiatowej Policji w Węgrowie kwotę 100 tys. zł , z czego 90 tys. zł. zostało przeznaczone na zakupu radiowozów, zaś w 2017 roku Powiat Węgrowski przekaże kwotę 50 tys. zł na remont podziemi w budynku Komendy w Węgrowie. Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała policjantom za ich służbę i życzyła wszystkim bezpiecznych powrotów do domu po jej zakończeniu.

Przekazanie kluczy do samochodów (galeria: 5)
Przed uroczystością poświęcenia samochodów (galeria: 7)