Nowa wystawa w powiatowej galerii

Nowa wystawa w powiatowej galerii

IMG_2310 (galeria: 1)

Tym razem swoje prace prezentuje mistrz kowalski z gminy Sadowne

Edward Danaj- mistrz kowalski, urodził się w Warszawie w 1956 r. Jego fascynacja ogniem i metalem zaowocowała wyborem szkoły i zawodu. Ukończył Szkołę Rzemiosł Artystycznych przy ul. Sandomierskiej. Okres wojska spędził w pracowni płatnerskiej, później pracował w pracowni Kilińskiego na Barbakanie w Warszawie. W 1985 r. na międzynarodowym konkursie w Cloppenburg w Niemczech zdobył nagrodę główną za rzeźbę Don Kichota. Od 1986 r. prowadzi własną pracownię. Miał wystawy w kraju i zagranicą, a jego prace trafiły m.in. do USA, Norwegii czy Holandii. Tworzył repliki uzbrojenia dla Muzeum Wojska Polskiego oraz rekwizyty teatralne i filmowe. Jest autorem wystroju Sali Rycerskiej w Hotelu Sobieski . Obecnie mieszka w Wyszkowie, a w miejscowości Krupińskie( gm. Sadowne) prowadzi pracownię kowalstwa artystycznego.

Wystawę można oglądać w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie przy ul. Przemysłowej 5, w godzinach pracy urzędu.

IMG_2312 (galeria: 2)
Edward Danaj. (galeria: 3)
IMG_2329 (galeria: 4)
Edward Danej (galeria: 5)