Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego (galeria: 1)

10 marca w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie odbył się kolejny już konwent wójtów i burmistrzów Powiatu Węgrowskiego pod przewodnictwem Wójta Mieczysława Wójcika. W konwencie udział wzięli przedstawiciele lokalnych gmin i miast a także Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie nadkom. Andrzej Dziewulski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. Bryg. Dariusz Maciąg. Głównym tematem spotkania były możliwości pozyskiwania środków finansowych z Programu Obszarów Wiejskich i Regionalnego Programu Operacyjnego. Rozmawiano także o kanalizacji i przebudowie dróg lokalnych. Następnie dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła wskaźnik coraz korzystniejszej sytuacji na rynku pracy. W 2015 roku odnotowano bowiem najniższy w okresie funkcjonowania PUP poziom bezrobocia wynoszący dla powiatu węgrowskiego 11,5%. Zgromadzenie mogli także zapoznać się z metodami aktywizacji bezrobotnych, które będą wdrażane w powiecie w 2016 roku. Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w Powiecie Węgrowskim przedstawił zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i przewodniczący Konwentu Burmistrzów i Wójtów Powiatu Węgrowskiego Mieczysław Wójcik podziękowali Pani Wicemarszałek Ewie Orzełowskiej za dotychczasowe działania na rzecz rozwoju gmin i Powiatu.

Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego (galeria: 2)
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego (galeria: 3)
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego (galeria: 4)
Konwent Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)