Inwestycje na drogach powiatowych

Inwestycje na drogach powiatowych

Starosta Krzysztof Fedorczyk na przygotowanej pod inwestycję drodze powiatowej Połazie Świętochowskie - Trawy. (galeria: 1)

Obecnie Powiat Węgrowski prowadzi inwestycje drogowe na terenie gminy Stoczek. Przebudową objęta jest droga powiatowa Stoczek-Grabowiec na odcinku ponad 3 km wraz z chodnikiem i azylem. Łączna wartość inwestycji to ponad 1,8 mln zł. Dofinansowanie wojewody mazowieckiego to kwota prawie 900 tys. zł; gmina Stoczek – ok. 450 tys. zł, środki Powiatu Węgrowskiego – 450 tys. zł. W przygotowaniu jest kolejna inwestycja drogowa Klimowizna-Ruchna. Inwestorem pierwszego odcinka jest Miasto Węgrów, drugi odcinek to inwestycja powiatowa. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w połowie czerwca. Myślę, że na jesieni przebudowana droga będzie służyć mieszkańcom. Łączny koszt obu odcinków to kwota około 4 mln.

O O kolejnych inwestycjach będziemy Państwa informować.

Zapraszamy do galerii inwestycji wykonanych lub przygotowanych pod przebudowę.

Krzysztof Fedorczyk

Starosta Węgrowski

Droga powiatowa Kopcie-Gałki (stan obecny). Remontem w postaci nowej nawierzchni zostanie objęte 700 mb. Środki własne powiatu - około 100 tys. zł. (galeria: 2)
Most na rzece Kostrzyń. Odnowione barierki. (galeria: 3)