Finał konkursu " Bezpieczna droga do szkoły"

Finał konkursu " Bezpieczna droga do szkoły"

IMG_1910 (galeria: 1)

28 listopada br., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się finał konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjów „ Bezpieczna droga do szkoły”.

Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Siedlcach, Starostwem Powiatowym w Węgrowie, Miastem Węgrów, Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Węgrowie oraz Komendą Powiatową Policji i Komendą Państwową Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie.

Celem turnieju było podniesienie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa najmniej chronionych jego uczestników tj. dzieci i młodzieży szkolnej

Finaliści wyłonieni podczas eliminacji gminnych musieli wykazać się wiedzą z zakresuprzepisów ruchu drogowego podczas testu oraz praktycznymi umiejętnościami bezpiecznego kierowania rowerem na torze przeszkód.

Uczestnicy startowali w czterech kategoriach, w których zwyciężyli:

Dziewczęta szkoła podstawowa:

1. Natalia Jaśkowska( gm. Węgrów)

2. Małgorzata Rychlik( gm. Liw)

3. Zuzanna Chwedoruk( gm. Stoczek)

Chłopcy szkoła podstawowa:

1. Karol Niszcz( gm. Węgrów)

2. Piotr Karczewski( gm. Wierzbno)

3. Michał Kamiński( gm. Węgrów)

Dziewczęta gimnazjum:

1. Olga Wrzosek( gm. Wegrów)

2. Agata Strupiechowska( gm. Wierzbno)

3. Julia Wysocka( gm. Łochów)

Chłopcy gimnazjum:

1. Paweł Kalbarczyk( gm. Sadowne)

2. Mateusz Strupiechowski( gm. Wierzbno)

3. Danie Puścion( gm. Sadowne)

Zdobywcy I miejsca otrzymali rowery, II miejsca - aparaty fotograficzne, a III miejsca - odtwarzacze mp4. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy młodego rowerzysty oraz podręcznik ,,Moje pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa’’.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Janina Ewa Orzełowska- członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Dariusz Napiórkowski- dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Jarosław Grenda- burmistrz Miasta Węgrowa, Jacek Kobyliński- dyrektor WORD w Siedlcach oraz Krzysztof Wyszogrodzki- Naczelnik Wydziału Komunikacji i transportu w Starostwie Powiatowym w Węgrowie. Oprawę artystyczną zapewniły występy Avocado Move Center, Kontrast oraz Szkoły Akrobatyki.

IMG_1864 (galeria: 2)
IMG_1930 (galeria: 3)