35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Poczet Sztandarowy Powiatu Węgrowskiego pod pomnikiem Solidarności w Węgrowie - 13 grudnia 2016 r. (galeria: 1)

W niedzielę, 11 grudnia 2016 r. w kościele pw. Św. Ojca Pio w Węgrowie odbyła się Msza Święta w intencji ofiar stanu wojennego, pacyfikacji kopalni Wujek oraz ofiar Grudnia 1970 rok, w której uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela. 13 grudnia 2016 r. pod pomnikiem Solidarności odbyła się uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Uczestniczyli w niej przedstawiciele lokalnych samorządów, biur poselskich, NSZZ Solidarność a także młodzież z Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie  a także Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. Po wysłuchaniu Hymnu Narodowego zgromadzone delegacje złożyły  kwiaty pod pomnikiem Solidarności w Węgrowie. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyli: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela.

Wystąpienie szefa węgrowskiej Solidarności Pana Piotra Szulińskiego. (galeria: 3)
Delegacja Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Marchela (galeria: 4)