95-lecie OSP w Grębkowie

95-lecie OSP w Grębkowie

Obchody jubileuszu 95-lecia OSP w Grębkowie odbyły się 16.09.2017 r. Rozpoczęła je Msza Św. w Kościele pw. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie. Oficjalne uroczystości odbyły się przy Strażnicy OSP. Na uroczystość przybyli m.in.: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Posłowie na Sejm RP Czesław Mroczek i Daniel Milewski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, zastępca Komendanta Wojewódzkiego OSP gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Włodzimierz Miszczak, Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Węgrowie Ryszard Gajewski, Wójt Gminy Wierzbno Hanna Kelleher.

Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński przywitał gości i rozpoczął uroczystość. Następnie Prezes OSP w Grębkowie Andrzej Kąca przedstawił historię OSP w Grębkowie. Strażacy OSP za swoje zasługi otrzymali medale i odznaczenia. Odsłonięto figurę Św. Floriana patrona strażaków. Wicemarszałek Województwa Mazowieckieg Janina Ewa Orzełowska i Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc wręczyły strażakom dyplomy Pro Masovia, pompę gaśniczą i złożyły jubileuszowe życzenia. Wicestarosta Halina Ulińska w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zaangażowanie, poświęcenie i empatię strażaków ochotników w czasie gaszenia pożarów i wykonywania innych działań związanych z niesieniem pomocy poszkodowanym. W imieniu samorządu Powiatu Węgrowskiego pogratulowała pięknego jubileuszu i życzyła szczęśliwych powrotów z każdej akcji.

Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński rozpoczął uroczystość. (galeria: 2)
Wystąpienie Prezesa OSP w Grębkowie Andrzeja  Kący. (galeria: 3)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 5)
Wystąpienie Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej (galeria: 6)