90-lecie istnienia OSP Topór

90-lecie istnienia OSP Topór

Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka. (galeria: 1)

Ochotnicza Straż Pożarna w Toporze gm. Stoczek, 27 sierpnia b.r. świętowała swoje 90-lecie istnienia. W uroczystości udział wzięli: Elżbieta  Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach a także przedstawiciele lokalnych samorządów i mieszkańcy gminy Stoczek.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w Kaplicy w Toporze, celebrowana przez Ks. Biskupa Antoniego Dydycza. Następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przy Remizie OSP Topór, gdzie nastąpiło uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego wozu strażackiego. Wydarzenie było także okazją do wręczenia zasłużonym strażakom medali, odznaczeń i dyplomów.

Ostatnim punktem uroczystości było poświęcenie i oddanie do użytku nowo wybudowanych dróg Stoczek-Topór i Nowe Lipki.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszła kolej na wspólną biesiadę oraz atrakcje zapewnione przez organizatorów.

Uroczysty przemasz na plac przy OSP Topór. (galeria: 2)
Podczas uroczystości Samorząd Powiatu reprezentowali od lewej: Starosta Krzysztof Fedorczyk i Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski i Paweł Stelmach. (galeria: 3)
Ks. Biskup Antonii Dydycz dokonał poświęcenia nowego samochodu strażackiego. (galeria: 5)
Od lewej: Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, st. bryg. Ireneusz Królik i Komendant OSP Topór Marian Ojdana. (galeria: 7)