37 Rocznica NSZZ „Solidarność”

37 Rocznica NSZZ „Solidarność”

Poczet Sztandarowy ze Sztandarem Powiatu Węgrowskiego (galeria: 1)

W dniu 31.08.2017r. w Węgrowie przy pomniku „Solidarności” odbyła się uroczystość związana z obchodami 37 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Syreny o godzinie 12.00 były symbolem uczczenia historycznych wydarzeń związanych z podpisaniem porozumień sierpniowych 1980r. Wicestarosta Halina Ulińska podczas wystąpienia odniosła się do słów św. Jana Pawła II „Solidarność to znaczy jeden i drugi, nigdy jeden przeciw drugiemu”. Uroczystość prowadził przedstawiciel NSZZ "Solidarność" Pan Ryszard Kocon.  W imieniu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyli Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Paweł Marchela. W uroczystości wziął udział Poczet Sztandarowy Powiatu Węgrowskiego reprezentowany przez Tomasza Nowakowskiego, Katarzynę Matusik i Magdalenę Kruszewską.

Prowadzący uroczystość Pan Ryszard Kocon (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 3)
W imieniu Koła AK wiązankę kwiatów złożył Prezes Pan Wiesław Ratajski (galeria: 5)
Delegacja samorządu Powiatu Węgrowskiego (galeria: 6)