250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej

250 rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej

Powiatowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w tym roku odbyła się 11 października w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie.

W wydarzeniu wzięli udział m. in.: Maria Koc – Senator RP, Maciej Górski – Poseł na Sejm RP, Sylwester Dąbrowski – I Wicewojewoda Mazowiecki, Dorota Skrzypek – I Mazowiecki Wicekurator Oświaty, członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego, na czele ze Starostą Węgrowskim – Panią Ewą Besztak, członkowie Rady Powiatu Węgrowskiego, dyrektorzy jednostek organizacyjnych i instytucji współpracujących z Powiatem Węgrowskim, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych oraz naczelnicy i pracownicy Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Zaproszonych gości powitała pani Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, podkreślając, że Dzień Edukacji Narodowej to wspólne święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców. Starosta przypomniała także rangę tego niezwykle ważnego święta, które ustanowione zostało na pamiątkę powołanej 250 lat temu Komisji Edukacji Narodowej. Pani Starosta wspomniała również, że rok 2023 jest rokiem jubileuszu 25-lecia powstania Powiatu Węgrowskiego.

Starosta przekazała życzenia i słowa podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół i placówek za motywowanie uczniów do pokonywania trudu dnia codziennego, za wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy i wychowanie. Życzenia i gratulacje przekazali również pani Maria Koc, pan Maciej Górski, pan Sylwester Dąbrowski i pani Dorota Skrzypek.

Podczas uroczystości, za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, z rąk pani Doroty Skrzypek Medale Komisji Edukacji Narodowej odebrali pani Maria Koc i pan Sylwester Dąbrowski.

Obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej były także okazją do wręczenia Nagród Starosty Węgrowskiego, które otrzymali:

Pani Joanna Gołębiewska-Kokoszka – p.o. Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Pani Maria Pełka – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku

Pani Beata Gashi – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Węgrowie

Pan Sławomir Ryszawa – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem

Pan Mariusz Dobijański – Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Czesława Czapówa w Jaworku

Pani Anna Salach – nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie

Pani Joanna Częścik – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

Pani Agata Puścian – nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie

Pani Izabela Kotulska – nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie

Pani Maria Dobies – nauczycielka Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem

Pani Aneta Romańska – nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie

Pani Iwona Zarzycka – nauczycielka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie

Pani Monika Mróz – nauczycielka Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Czesława Czapówa w Jaworku

W czasie trwania uroczystości wręczone zostały akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego oraz uhonorowano nauczycieli Nagrodą Dyrektora Szkoły. Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych wręczyli nauczycielom pamiątkowe dyplomy  gratulując osiągnięć w pracy zawodowej i dziękując za zaangażowanie w proces dydaktyczny, wychowawczy i opiekuńczy.

Oprawę artystyczną gali przygotowała Maja Szczepanik, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.

tekst/ Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

relacja foto/ Wydział Promocji Powiatu