20 lat Bazyliki Mniejszej w Węgrowie

20 lat Bazyliki Mniejszej w Węgrowie

W 1997 roku Papież Jan Paweł II ustanowił Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie Bazyliką Mniejszą. Jubileuszowa uroczystość odbyła się 29 czerwca 2017r. Msza Św. w Bazylice koncelebrowana była przez Ks. Biskupa dr Antoniego Pacyfika Dydycza. W uroczystości wzięła udział Wicestarosta Halina Ulińska, która na ręce Księdza Proboszcza Leszka Gardzińskiego przekazała kwiaty dla kościoła gratulując pięknego jubileuszu. Jednocześnie podkreśliła, że Samorząd Powiatu Węgrowskiego wspiera prowadzone prace w tej zabytkowej świątyni. W ubiegłym roku została przekazana kwota 100 tys. zł. na remont ogrodzenia wokół kościoła, a w bieżącym roku na renowację fresku Michała Anioła Palloniego Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Powiat Węgrowski przekazał kolejną kwotę 100 tys. zł. Wicestarosta podziękowała Księdzu Biskupowi dr Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi za działania, które doprowadziły do ustanowienia Bazyliki Mniejszej w Węgrowie.